ClearAligner – Innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu!

Jeżeli masz lekką wadę zgryzu, a nie chcesz decydować sie na aparat ortodontyczny, ta informacja jest dla Ciebie!

ClearAligner to nowoczesna metoda leczenia niewielkich wad zgryzu bez zastosowania metalowych zamków i drutów!

Polega ona na korygowaniu ustawienia zębów przy pomocy transparentnych nakładek, które noszone są przez ok. 20 godzin na dobę. Nakładki te wykonuje się indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium dentystycznym. Po założeniu są praktycznie niewidoczne!

Podkreślić należy także niezwykłą wygodę w ich stosowaniu. Z uwagi na fakt, iż żadne elementy nie są przymocowane na stałe do zębów, zdjęcie nakładki do jedzenia lub mycia zębów nie sprawia w ogóle kłopotu, co umożliwia zachowanie idealnej higieny w jamie ustnej, tak ważnej podczas leczenia.

Nakładki ClearAligner należy wymieniać co 3 tygodnie, stopniowo korygując ustawienie zębów, co pozwala na przesunięcie ich nawet o milimetr w ciągu jednego cyklu! Na takie efekty przy zastosowaniu tradycyjnej metody ortodontycznej zwykle trzeba czekać około 3 miesiące. Nowa metoda skraca zatem czas leczenia nawet trzykrotnie!

Dodatkowo, w czasie noszenia nakładek pacjent praktycznie nie odczuwa bólu, co zwiększa jeszcze komfort leczenia.

Etapy leczenia:

– konsultacja ortodontyczna, diagnostyka (zdjęcia panoramiczne, cefalometryczne, wyciski),

– wykonanie zestawu nakładek przez laboratorium dentystyczne na podstawie modeli diagnostycznych. Na każdym etapie leczenia stosuje się 3 nakładki o różnej grubości, każdą nosi się przez tydzień. Po upłynięciu 3 tygodni pobiera się kolejne wyciski na modele diagnostyczne i wykonuje kolejny zestaw nakładek,

– regularne wizyty kontrolne,

– retencja.

 

Zapraszamy na konsultację do lek. stom. Izabeli Helak – Maciejasz.